Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów namiotów, które można wykorzystać podczas pikników firmowych. Poniżej przedstawiamy te najważniejsze warianty namiotów:

NAMIOTY NACIĄGOWE / CYRKOWE:

1.NAMIOTY NACIĄGOWE/CYRKOWE – namioty o dużym wachlarzu powierzchni – od 1000 do nawet 1.500 metrów kwadratowych. Ich zaletą jest relatywnie niska cena, niestety wadą fakt, że do ich montażu wykorzystuje się odciągi linowe, które zajmują miejsce i wymagają kotwienia w gruncie. Koszy namiotów od 20 zł/m2

NAMIOTY SEGMENTOWE

2. NAMIOTY SEGMENTOWE – to najpopularniejsze rozwiązanie namiotów wykorzystywanych na eventach firmowych. Powierzchnie od 50 do 3000 metrów kwadratowych. Namioty budowane są na samonośnych konstrukcjach. W namiotach segmentowych można montować drewnianą podłogę, która może być także pokryta wykładziną oraz podwieszać tkaniny w wersji GALA. Oferujemy także namioty segmentowe z przeźroczystym sufitem (widoczny na zdjęciu, powyżej). Koszty namiotów segmentowych od 30 zł/m2

NAMIOTY EXPRESOWE

3. NAMIOTY EXPRESOWE – to namioty o mniejszych rozmiarach, zazwyczaj do 4 do 20 m2 i służą do zobaczenia punktów z atrakcjami, jako recepcja pikników, garderoba dla artystów, „wydawka” prezentów, czy zadaszenie dla małej grupy osób np. do 20. Można także łączyć namioty ekspresowe w grupy tworząc duże powierzchnie zadaszone, ale praktykuje się to relatywnie rzadko.

NAMIOTY PAJĄKI

4. NAMIOTY PAJĄKI to kolejna grupa namiotów eventowych, podobnie jak namioty odciągowe posiadają odciągi, ale ich konstrukcja jest zupełnie inna. Wielkość namiotów określa się wielkością średnicy: 6, 9, 12, 15, 18 metrów. Pomimo relatywnie dużych średnic powierzchnia użytkowa niestety nie jest zbyt wielka. Namioty pająki są świetnym rozwiązaniem do strefy animacji dla dzieci.

W każdym przypadku, gdy potrzebują Państwo namioty eventowe prosimy o kontakt doradzimy w najbardziej optymalnym wyborze.