Planując piknik rodzinny, w którym biorą udział Państw pracownicy z rodzinami jednym z etapów organizacji imprezy w plenerze jest dobór odpowiednich dmuchańców dla dzieci.

W pierwszej kolejności organizatorzy imprez zwracają uwagę na wielkość dmuchańca, jego kolorystykę, wzór, a często zapominają o kwestii najważniejszej a mianowicie o bezpieczeństwie maluchów, które z tych dmuchanych urządzeń będą korzystać. Musimy jednak wiedzieć, że szczególnie w przypadku zjeżdżalni i dmuchanych placów zabaw jest to szczególnie istotne. Dlatego zanim dokonają Państwo wyboru dmuchańca dla dzieci prosimy pamiętać, by zapytać o następujące rzeczy:

  1. Czy urządzenie posiada orzeczenie rzeczoznawcy o dopuszczeniu urządzenia do użytkowania.
  2. Jaki obowiązują zasady i standard obsługi?
  3. Jakie są zasady bezpieczeństwa na dmuchańcu oraz organizacja „ruchu”.
  4. Jaki jest sposób kotwiczenia dmuchańce?
  5. Jaka jest przepustowość urządzenia zgodna z Dokumentacją Techniczno-Rozruchową.
  6. Producent urządzenia. Na rynku wykorzystywane są urządzenia produkcji europejskiej z wszelkimi niezbędnymi certyfikatami dopuszczającym urządzenie do użytkowania, w tym także polskiej oraz urządzenia pochodzące np. z Chin, które nie zawsze spełniają wyznaczone normy. 

Sugerujemy także, aby dostawca dmuchańców dla dzieci zobowiązał się, że dokona montażu zgodnie z wytycznymi dokumentacji.